Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Japoński masaż twarzy

​Japoński masaż twarzy to czynność, która działa liftingująco oraz wygładzająco. Stanowi świetną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Zapewnia przede wszystkim długotrwałe efekty. Jest to naturalna i nieinwazyjna metoda na poprawę wyglądu, a także odmłodzenie skóry twarzy. Techniki tej pracy zostały wymyślone w starożytnych Chinach. Dopiero w Japonii rozwinięto go i udoskonalono. Stąd też pochodzi jego nazwa.

Japoński masaż twarzy i jego historia

Bazą japońskiego masażu twarzy jest system AnMa, gdzie An oznacza nacisnąć, a Ma pocierać. Masaż składa się z czterech etapów. Zostały one tak skomponowane, żeby pobudzić pracę całego ciała. Przede wszystkim uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Zwany jest także jako japoński masaż twarzy kobido. Każda kobieta codziennie poświęca mnóstwo czasu na pielęgnację swojej urody. Jak każda chciałaby opóźnić proces starzenia się skóry. Przede wszystkim pozbyć się sińców pod oczami, kurzych łapek czy zmarszczek. Większość metod na rynku to jednak zabiegi z użyciem igły. Wystarczy użyć tylko japoński masaż twarzy. Początki tego masażu w Japonii sięgają aż XV wieku. Według legendy przyjemności japońskiego masażu twarzy mogła oddawać się tylko ściśle określona grupa osób. Należały do niej najwyższe głowy w państwie, rodzinna cesarska oraz szlachetne i bogate rodziny. W ciągu 200 lat dla uzyskania lepszych efektów niektóre techniki zostały udoskonalone. Japoński lifting twarzy oznacza inaczej drogę do naturalnego piękna. W Japonii uważa się, że piękno jest oznaką zdrowia. Utrzymanie efekt naturalnego piękna wymaga dbania o zdrowie psychiczne, fizyczne oraz duchowe. Na tych trzech elementach skupia się procedura tego masażu. Większość masaży wykonywanych w gabinetach SPA działa jedynie na powierzchni twarzy. Przynosi relaks i odprężenie. Japoński masaż twarzy kobido, dzięki złożoności ruchów oraz intensywności, wpływa na głębsze warstwy skóry oraz mięśni.

Japoński masaż twarzy kobido i efekty po nim

Japoński masaż twarzy to całkowicie naturalna i nieinwazyjna forma liftingu. Odmłodzenia twarzy, przynoszą wyraźne i długotrwałe efekty. Wpływa przede wszystkim pozytywnie nie tylko na wygląd, ale i na dobre samopoczucie. Odpręża głęboko i relaksuje ciało oraz umysł. Uwalnia od stresów, niweluje napięcia ciała, przywraca energię. Działanie masażu widać już po pierwszym zabiegu. Japoński lifting twarzy niesie ze sobą wiele dobrego. Z każdym kolejnym kondycja skóry poprawia się spektakularnie. Masaż regularnie stosowany gwarantuje niewiarygodne efekty.

• Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd, co jednocześnie nadaje jej zdrowego blasku,

• zapobiega, a także zmniejsza efekty starzenia się skóry,

• stymuluje metabolizm komórkowy, a to wpływa na regeneracje skóry,

• poprawia krążenie krwi, transportując więcej składników odżywczych do skóry,

• niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy,

• usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, a dzięki temu zapobiega starzeniu się skóry,

• reguluje bilans energetyczny całego ciała.