Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Masaż bańką chińską: kiedy go stosować i jakich efektów możesz się spodziewać?

​Masaż bańką chińską to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Jego atutem jest niewątpliwie niska inwazyjność oraz całkowita naturalność – to tradycyjna chińska metoda leczenia i pielęgnacji ciała, którą dziś odkrywamy na nowo. Kiedy możesz skorzystać z dobroczynnych właściwości banki chińskiej i jakich efektów spodziewać się po masażu?

Stawianie baniek część z nas zna jako „babciną” metodę leczenia chorób, przede wszystkim zapalenia oskrzeli czy płuc. W niejednym domu znalazłoby się jeszcze pudło ze szklanymi, zaokrąglonymi słoiczkami, które – po opróżnieniu ich z powietrza przy użyciu płomienia, przystawiano do pleców, na których zasysały się mocno. Dziś baniek „na gorąco” używa się coraz rzadziej, przede wszystkim ze względu na ryzyko poparzenia, jakie towarzyszy wykonywaniu tego zabiegu w warunkach domowych. Zwiększyła się za to popularność baniek chińskich. Są to tzw. bańki zimne, to znaczy, że do ich przystawienia nie potrzebujemy ognia.

Czym są bańki chińskie i jakie mają właściwości?

Banki chińskie wykonywane są obecnie z towarzystwa, najczęściej jest to dość miękki silikon. Powietrze usuwamy z nich poprzez ściśnięcie górnej części, a następnie przystawienie ich do ciała – wówczas następuje efekt zassania. Bańki chińskie były używane w tradycyjnej medycynie od tysięcy lat, teraz coraz części używane są do pielęgnacji urody, choć nadal znamy ich właściwości zdrowotne. Banki chińskie sprawdzają się dobrze w następujących sytuacjach:

• Ból kręgosłupa

• Ból i napięcie mięśni

• Nerwobóle i nawracające migreny

• Problemy z dobrym ukrwieniem skóry

• Cellulit i rozstępy

• Nadmiar tkanki tłuszczowej

Masaż bańką chińską

Banki chińskie, w przeciwieństwie do baniek „na gorąco” najczęściej wykorzystywane są do masażu. Aby było to możliwe, przed przystawieniem baniek należy solidnie natłuścić ciało. Wówczas, mimo zassania, możliwe będzie przesuwanie bańką po ciele. To właśnie przesuwanie najskuteczniej rozluźnia mięśnie i usuwa dolegliwości bólowe, jest też niezwykle skuteczną i naturalną metodą redukcji cellulitu, bo rozbija tkankę tłuszczowa, pomaga w usunięciu toksyn, poprawia też krążenie limfy. Masaż bańką chińską znakomicie sprawdza się też przy tzw. cellulicie wodnym. Masaż bańką chińską jest też skutecznym remedium na różnego rodzaju obrzęki i opuchliznę.

Efekty masażu bańką chińską

Rozluźnienie i relaks dadzą już jedna sesja masażu bańką chińską, jeśli jednak zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz ujędrnieniu skóry, niezbędna będzie seria regularnych masaży. Zwykle wykonuje się je co trzy dni i jest ich co najmniej kilkanaście. Warto wiedzieć, że masaż bańką chińską w przypadku wielu partii ciała możemy wykonywać też samodzielnie w domu. Jeśli borykamy się z problemem cellulitu na udach, biodrach czy pośladkach, warto masaż bańką chińską włączyć do swoje codziennej rutyny pielęgnacyjnej, używając do tego olejku cynamonowego, który spotęguje efekt spalania tkanki tłuszczowej oraz ujędrniania. Z ujędrniający masaży bańką chińską możemy też oczywiście skorzystać w gabinetach kosmetycznych oraz ośrodkach SPA i odnowy biologicznej. To szybki sposób na naturalne i nieinwazyjne poprawienie swojego samopoczucia oraz wyglądu ciała.