Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Masaż czekoladowy jak się przygotować?

Masaż czekoladowy

Masaż czekoladowy to wspaniałe doznanie, którego warto choć raz spróbować. Trudno wyobrazić sobie przyjemniejszy zabieg relaksujący – odprężający dotyk rak masażysty, powoli schodzące napięcie z całego ciała, a do tego obłędnie słodki zapach czekolady, którą jest masowane ciało. Podpowiadamy, jak się przygotować do masażu czekoladowego.

Masaż czekoladowy to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Znajdziemy go w ofercie salonów masażu, gabinetów kosmetycznych i ośrodków SPA. Nic dziwnego, jest on wyjątkowym połączeniem dobrodziejstw płynących z klasycznego masażu relaksacyjnego, który pomaga w rozluźnieniu mięśni, z cudownym rytuałem pielęgnacyjnym dzięki zastosowaniu płynnej czekolady połączonej z olejkiem nanoszonej na ciało podczas masażu. Jakie efekty daje masaż czekoladowy? Przede wszystkim odpręża i relaksuje, sprawia też, że mięśnie przestają być napięte.

Czekolada jest ciepła, dzięki czemu rozgrzewa mięśnie, co dodatkowo pomaga pozbyć się tkwiącego w nich napięcia. Zapach czekolady, co wiadomo od dawna, wpływa bardzo pozytywnie na nasz nastrój, stymulując wydzielanie endorfin. Podczas masażu czekoladowego osiągniemy więc takie same efekty, jak po zjedzeniu czekolady tyle, że… bez nadmiaru cukru i kalorii. Czysty zysk! Masaż czekoladowy szczególnie dobrze sprawdzi się w chłodne, jesienne i zimowe dni, kiedy aura nie nastają optymistycznie i potrzebujemy zastrzyku pozytywnej energii.

Jednak to jeszcze nie koniec pozytywów. Substancje stosowane podczas masażu czekoladowego nawilżają i odżywiają skórę, wygładzają ją, pomagają też zredukować widoczność skórki pomarańczowej. Warto wiedzieć, że czekolada zawiera silne przeciwutleniacze, ma więc działanie regenerujące i odmładzające. Sprawdza się przy każdym typie skóry, ale szczególnie wdzięczna będzie nam skóra sucha i podrażniona.

Na czym polega zabieg? Jest to klasyczny masaż relaksujący, z ugniataniem, głaskaniem i rozcieraniem ciała. Jednak zamiast czystej oliwki do masażu używa się tu specjalnej mieszanki płynnej czekolady i odżywczych, aromaterapeutycznych olejków, dzięki czemu poza dotykiem stosowana jest też terapia zapachem. Masaż trwa od czterdziestu minut do godziny. Po zakończeniu masażu ciało owijane jest folią – dopiero po kwadransie, po zdjęciu folii zmywamy czekoladę – ostatni etap sprawia, że czekolada pełni funkcję odżywczej i wygładzającej maski.

Jak się przygotować do masażu czekoladowego?

Do masażu czekoladowego przygotowujemy się tak, jak do każdego innego masażu. Zaczynamy od umycia ciała, by odświeżyć się i zmyć z siebie pozostałości balsamów czy kremów. W wielu ośrodkach SPA masaż czekoladowy stanowi część większego rytuału relaksacyjnego – zaczyna się od ciepłej kąpieli z dodatkiem aromatycznych olejków, a następnie wykonywany jest peeling, który złuszcza martwy naskórek, wygładza skórę i przygotowuje ją na przyjęcie substancji odżywczych zawartych w czekoladzie używanej do masażu. Jeśli korzystasz z samego masażu, także możesz wcześniej wykonać peeling. Uwaga: pamiętaj, żeby nie przesadzić i nie podrażnić naskórka, bo wówczas masaż nie będzie przyjemnością. Peeling powinien tylko delikatnie wygładzić ciało.