Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Ból pleców - co zrobić, aby uniknąć bądź ograniczyć bóle kręgosłupa?

​Ból pleców to jedno z najczęściej spotykanych schorzeń. Coraz więcej ludzi skarży się na dolegliwości kręgosłupa. Najczęściej siedząca praca, czy spędzanie dużo czasu przed komputerem, wpływa negatywnie. Szybka reakcja na dolegliwości kręgosłupa może spowolnić rozwój choroby. Kręgosłup to najważniejszy element ludzkiego ciała.

Ból pleców i jego przyczyny

Osoby, cierpią na ból pleców z bardzo różnych powodów. Mogą to być wady wrodzone, przebyte urazy, a nawet stany zapalne. Jednak najczęściej ból w krzyżu powstaje w wyniku złej postawy. Wraz z połączeniem słabo rozwiniętych mięśni pleców. W przypadku słabych mięśni pleców wystarczy zmęczenie lub niewielkie przeciążenie. Wtedy mięśnie zaczynają się kurczyć i naprężać. Do mięśni, które są napięte, gorzej napływa krew, a z nią tlen oraz składniki odżywcze. W momencie, gdy krew źle krąży. Z organizmu nie są wypłukiwane szkodliwe produkty przemiany materii. To sprawia, że sztywność karku jest bardzo dokuczliwa. Pojawiają się bolesne napięcia szyi, a przede wszystkim ból pleców na dole.

Masaż na ból pleców, dlaczego taki skuteczny?

Osoby, które skarżą się na ból pleców, poleca się masaż. Masaż świetnie radzi sobie z bólem oraz likwiduje napięcia mięśniowe. Masaż na ból pleców zwiększa ich elastyczność i sprężystość. Stosowanie odpowiednich technik, znacznie pobudza układ krążenia. Charakterystyczną cechą jest pozbycie się przez organizm szkodliwych produktów przemiany materii. Aczkolwiek nie tylko, wzmacnia również mięśnie, kości i stawy, co jest niezwykle ważne podczas rozwoju. Masaż na ból pleców wpływa pozytywnie na układ nerwowy, jak i układ hormonalny. Działa na pracę narządów wewnętrznych. Masaż daje znakomite efekty przy napięciowym bólu głowy. W przypadku stresu z powodu jakiejś sytuacji, a także jako element rehabilitacji pourazowej. Dla uzyskania lepszych i długotrwałych efektów należy regularne poddawać się masażowi. Raz w roku to niestety zbyt mało. Częstsze wizyty u masażysty mogą dać duże efekty. Należy pamiętać, że kręgosłup to najważniejszy narząd. Bez niego funkcjonowanie byłoby niemożliwe. Dlatego pojawiające się bóle pleców nie należy bagatelizować.

Ból pleców na dole, jak zwalczać?

Ból pleców może wpływać na dekoncentrację podczas pracy. Na początku należy pomyśleć o aktywności fizycznej. Ruch zdecydowanie wzmacnia mięśnie pleców oraz grzbietu. Można udać się na siłownię lub basen. Ten sposób jest szczególnie polecany dla osób, które zmagają się z takimi dolegliwościami. Można również stosować ćwiczenia w domu. Na stronach internetowym jest dostępnych dużo ćwiczeń. Można je wykorzystywać w każdym momencie. Oprócz masażu na ból pleców, można wziąć ciepłą kąpiel. Zastosować również można środki przeciwzapalne. Należy zwrócić uwagę na pozycję w dzień, jak i w nocy. Praca wymaga spędzania zbyt dużo czasu przed komputerem. Wtedy należy robić sobie co jakiś czas przerwy, aby wykonać proste ćwiczenia. Krótki spacer, rozruszanie ramion, może zminimalizować ból w krzyżu.