Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Jak pokonać napięciowy ból karku i głowy?

W pozycji siedzącej spędza się od 3 do 5 godzin dziennie. Składa się na to nie tylko praca biurowa, ale i jazda samochodem. Ból karku i głowy bywa niezwykle dokuczliwy. Podczas wykonywania codziennych obowiązków dochodzi do rutyny. Powtarzane czynności mają bardzo niekorzystny wpływ. Szczególnie na napięcia mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa. Takie dolegliwości przyczyniają się do bólu głowy.

Ból karku i głowy – przyczyny i zniwelowanie bólu

Ból karku i głowy może być przede wszystkim konsekwencją silnego stresu. Dodatkowo powoduje nadmierne przeciążenie mięśni karku i pleców. Ma wpływ na oddychanie, czy też nieprawidłowe odżywianie. Staje się efektem ubocznym farmakoterapii oraz wielu innych czynników. Wyróżnia się dwa typy bólu głowy. Pierwszy z nich to naczyniowy. Wywołany jest zwiększonym ciśnieniem płynów ustrojowych. Pulsuje i kwalifikuje się jako ból migrenowy. Drugim typem jest napięciowy. Związany jest z nadmiernym napięciem i skróceniem tkanek miękkich. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z dolegliwościami mięśni stanowi masaż karku. Terapeuta, robiąc masaż tkanek głębokich, zmniejsza napięcie mięśni karku i głowy. Nawet podczas pierwszego zabiegu. Masaż leczniczy oraz relaksacyjny jest naturalną i nieinwazyjną metodą. Doskonale sprawdza się w takich dolegliwościach. Doprowadza do poprawy krążenia oraz zmniejszenia napięcia mięśni. Zwiększa nie tylko ich elastyczności, ale i poprawia ruchomości danego obszaru ciała. Taka forma terapii wymaga przede wszystkim indywidualnego podejścia. Przeprowadzenia wywiadu, a także dostosowania odpowiednich technik masażu. Najlepsze efekty osiąga się, korzystając regularnie z zabiegów masażu. W problemach spowodowanych przez ból pochodzenia naczyniowego masaż będzie mniej skuteczny. W takich sytuacjach należy skonsultować się z kardiologiem.

Masaż na mięśnie karku

Metodą walki z dolegliwościami jest masaż karku. Jest to niezwykle ważny punkty na ciele człowieka. Tam gromadzi się nie tylko złość, zdenerwowanie, ale i napięcia z całego dnia. Objawami takiego stanu jest właśnie ból karku i szyi, przemęczenie, a także sztywność barków. Bardzo często pojawia się wypadanie włosów, czy przemęczone oczy. Zaburzenia w krążeniu powodują skrzywienia lub zwyrodnienia, a nawet dyskopatię. Masaż karku pomaga zlikwidować powstałe w ciągu dnia napięcia, ale i poprawia dopływ krwi. Przede wszystkim likwiduje uczucie zmęczenia, odpręża i relaksuje. Masaż na ból głowy pozwala odpocząć, a najważniejsze poprawia nastrój. Jest to pewien rodzaju relaks dla zmęczonego umysłu. Pod wpływem dotyku pobudzają się wszystkie znajdujące się w tej części ciała receptory. Zabieg ten pozwala na osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Po masażu zyskujemy nową energię oraz lepsze samopoczucie. Masaż głowy oddziałuje dobrze na układ limfatyczny. Dzięki temu poprawia się koloryt skóry. Z twarzy znika zmęczenie, a także objawy stresu. Jest to najskuteczniejsza metoda walki z napięciami w obrębie szyi, ramion i karku.