Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Szukasz pomysłu na prezent dla mamy?

​Pewnie znasz to doskonale: próbujesz podpytać mamę, jaki prezent sprawiłby jej radość, a w odpowiedzi słyszysz: kochanie, ależ ja mam wszystko. Niestety, wiele mam woli spełniać marzenia dzieci niż zdradzić własne i pozwolić sobie sprezentować coś wyjątkowego. Podpowiadamy jak – niezależnie od tego – uszczęśliwić mamę, która „ma wszystko”.

Nie ma niczego trudniejszego niż szukanie prezentu dla osoby, która deklaruje, że niczego nie potrzebuje, wszystko ma i wystarczy jej złożenie życzeń. Cóż, życzenia zawsze mile widziane, ale chciałoby się jednak coś podarować. W takiej sytuacji pozostaje celować w podarunek, jakiego ta osoba na pewno nie kupi sobie sama. Powinno wiec to być coś wyjątkowego, luksusowego, niecodziennego. Coś, o czym nawet by nie pomyślała. Idealnie, jeśli prezent będzie wiązał się raczej z przeżyciami, miłym spędzeniem czasu niż z kolejnym materialnym przedmiotem. Dlatego jako świetny pomysł na prezent dla mamy podpowiadamy voucher do SPA.

Dlaczego voucher do SPA to świetny pomysł na prezent dla mamy?

Wiele kobiet chciałoby pojechać do SPA, ale uważa, że nie stać ich na taki luksus. Szczególnie przedstawicielki starszych pokoleń często nie przywykły do wydawania pieniędzy na własne przyjemności i nawet jeśli budżet domowy na to pozwala, trudno im to zrobić. Inne z kolei nawet nie pomyślały o takiej opcji. Dzięki prezentowi będą miały okazję spędzić czas w pięknym otoczeniu na wypoczynku oraz pielęgnacji urody. Warto zaznaczyć, że wiele ośrodków SPA znajduje się w miejscach bardzo atrakcyjnych, na przykład nad morzem lub w górach, poza korzystaniem z zabiegów pielęgnacyjnych można wówczas realizować dodatkowo program zwiedzania czy odpoczywania na łonie natury. Co ważne, voucher daje dużą swobodę w zaplanowaniu czasu wypoczynku – wiele z nich ma długi, nawet roczny termin ważności, dzięki czemu osoba obdarowana nie jest zobligowana do dostosowania swoich planów do prezentu, co mogłoby być niezręczne. Może zaplanować wyjazd w najlepszym dogodnym terminie.

Jak wybrać voucher do Spa na prezent?

Vouchery prezentowe oferuje dziś wiele ośrodków Spa. Jeśli zależy nam na konkretnym ośrodku, a informacji o voucherach nie ma na stornie, warto porozumieć się z menedżerem – zwykle nie ma problemu, by stworzyć taka ofertę „skrojoną na miarę” – jest to po prostu z góry opłacony pobyt z konkretnym programem tylko bez ustalonego czasu terminu.

Kupując voucher na prezent mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza to po prostu voucher kwotowy – opiewa on na określoną sumę, natomiast od osoby, która go dostanie zależy, z jakich konkretnie usług skorzysta. Zaletą jest tu bardzo duża swoboda. Wadą to, że osoba obdarowana doskonale zna cenę prezentu, co dla niektórych jest mało komfortowe. Może się też okazać, że voucher nie pokryje tego, z czego dana osoba chciałaby skorzystać i będzie do na dopłacać do prezentu. Druga opcja to zakup voucheru do SPA obejmującego konkretny program pobytu. W takiej sytuacji mama, która dostanie taki podarunek z góry wie, że spędzi na przykład weekend w hotelu, skorzysta z sauny, basenu, masażu, zabiegów na twarz oraz manicure i pedicure – w ramach voucheru zagwarantowane jest też wyżywienie, a często również takie bonusy, jak butelka wina lub szampana na powitanie w pokoju.

Voucher do SPA: jaki ośrodek SPA wybrać dla mamy?

Szukając pomysłu na prezent dla mamy, zastanawiasz się pewnie, w jakim SPA będzie czuła się najlepiej. Jeśli jest zapracowaną osoba, która nie ma czasu na wyjazdy, lub dysponujesz po prostu dość ograniczonym budżetem, idealnym wyborem na prezent dla mamy będzie voucher do Day SPA – to rodzaj luksusowych gabinetów kosmetycznych mieszczących się w miastach, w których można spędzić cały dzień na kompleksowych zabiegach i rytuałach pielęgnacyjnych bez konieczności planowania wyjazdu i noclegu. Jeśli mamie pasowałby krótki wyjazd, idealny będzie voucher na weekend w SPA. Przy dłuższym pobycie możesz pomyśleć o voucherze na tydzień w SPA w górach, nad morzem lub na Mazurach.