Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Zaskórniki i wągry

​Gładka, ale i nieskazitelna skóra twarzy jest pożądana w dzisiejszych czasach przez każdego. Używanie różnych kosmetyków mogą podrażniać skórę. Bardzo często na jej powierzchni pojawiają się zmiany, wypryski, zaskórniki i wągry. To właśnie one są zmorą zarówno Pań, jak i Panów w różnym wieku. Charakterystyczne czarne kropki są widoczne nie tylko z bliska. Prowadzić mogą również do kompleksów oraz obniżać pewność siebie.

Jak usunąć wągry i zaskórniki z nosa?

W walce z wągrami na nosie bardzo duże znaczenie ma prawidłowe i regularne oczyszczanie twarzy. Codziennie rano i wieczorem należy dokładnie przemywać twarz przy pomocy delikatnych kosmetyków. Dzięki temu skóra zostaje oczyszczona z nadmiaru sebum wyprodukowanego podczas snu oraz z zanieczyszczeń. Różne bakterie osadzają się na jej powierzchni podczas dnia i powstają zaskórniki na twarzy.

Wszelkie zaskórniki na twarzy, czy wągry na nosie. Po każdym wysiłku fizycznym koniecznie należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Wtedy można sięgnąć po tonik. Jego zadaniem jest przywrócenie właściwego pH skórze. Ciekawe jest, że tonik pomaga w prawidłowym złuszczaniu się naskórka oraz ściąga rozszerzone pory. Zadbanie o prawidłowe nawilżenie skóry za pomocą kremu również może pomóc w walce z wągrami. Pamiętać należy, żeby dobrze dobrać w zależności od rodzaju cery.

Jak usunąć zaskórniki i wągry na nosie?

Zaleca się raz w tygodniu wykonywanie peelingu. Zaskórniki zostaną złuszczone, a przede wszystkim ujścia mieszków włosowych nie będą się zatykać. Do wyboru są peelingi na bazie kwasów, które regulują wydzielanie sebum oraz peelingi mechaniczne. W przypadku skóry bardzo wrażliwej zaleca się wybranie peelingu enzymatycznego. W walce z nadmiernie pojawiającymi się wągrami pomoże również wybór odpowiednich kosmetyków. Zaleca się wybierać te, które posiadają lekką i nietłustą formułę.

Kolejnym sposobem walki z zaskórnikami i wągrami jest laser CO2. Jego światło redukuje zaskórniki poprzez usunięcie nadmiaru sebum. Wypełniającego tym samym ujścia mieszków włosowych. Podczas zabiegu usuwane zostają również gruczoły łojowe. Dzięki temu w miejscu przeprowadzonego zabiegu nie gromadzą się ponownie zanieczyszczenia.

Co na wągry i zaskórniaki?

Peeling kawitacyjny na zaskórniki na twarzy, czy wągry na nosie polega na oczyszczeniu przy pomocy ultradźwięków. Głowica urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe jest przesuwana po skórze twarzy. Intensywność takich fal jest ustalana indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Zaraz po zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczona, a najważniejsze wygładzona. W przypadku pojawienia się delikatnych wągrów, czy zaskórników zabieg można powtarzać raz na miesiąc lub półtora.

Złuszczanie przy pomocy kwasu migdałowego to kolejny zabieg. Warto z niego skorzystać, jeśli chce się zredukować widoczne wągry i zaskórniki na twarzy. Pozwala on zachować prawidłowe złuszczanie naskórka a przede wszystkim oczyścić skórę. Przed nałożeniem kwasu migdałowego na skórę twarzy należy nałożyć preparat wyrównujący pH. Taki kosmetyk z kwasem migdałowym powinien pozostać na skórze około 30 minut. Następnie jest zmywany, a skóra smarowana specjalnym kremem z filtrami UV.