Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Co to jest mezoterapia?

Niestety młodość nie trwa wiecznie, a czas biegnie nieubłaganie szybko. Mezoterapia jest idealnym zabiegiem dla osób, które chcą na długo zatrzymać młody i zdrowy wygląd. Jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających, dających bardzo naturalne efekty.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej, który polega na nakłuwaniu danego obszaru cienką igłą w równych odstępach, co wprowadza do głębokich warstw skóry składniki odżywcze. Podczas wykonywania dostarczane są substancje aktywne np. kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, kofeina oraz inne produkty, które odświeżają skórę i mają spowalniać proces jej starzenia się. Składniki stosowane podczas zabiegu są wybierane zależnie od potrzeb cery.
Jakie efekty przynosi mezoterapia? Jest ona jednym z zabiegów, które wpływają na naszą skórę regenerująco, odżywczo i odmładzająco. Nakłuwanie skóry stymuluje też produkcję kolagenu, a to spadek jego ilości postępujący z wiekiem w dużym stopniu odpowiada za widoczne oznaki starzenia.

Efekty mezoterapii

Skóra po mezoterapii jest widocznie bardziej napięta, wygładzona oraz rozświetlona, przez co redukuje się widoczne zmęczenie na twarzy. Po zabiegu można również zauważyć wygładzenie zmarszczek, lepszy koloryt skóry oraz zmniejszenie się plam i przebarwień. Rekomenduje się wykonanie od 3 - 4 serii zabiegów aby efekty były widoczne. Efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Rodzaje mezoterapii

Istnieją dwa rodzaje mezoterapii - igłowa i bezigłowa. Druga z nich to zabieg mniej inwazyjny. Nie powoduje ona przerwania ciągłości skóry, a wykonuje się ją urządzeniem przesyłającym ultradźwięki, które dostarczają składniki nałożone na skórę. Natomiast mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu igłą różnych substancji aktywnych, które maja za zadanie odżywić i zregenerować skórę. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki na twarzy. Mezoterapia jest zabiegiem nie tylko na twarz. Można jej również poddać skórę dłoni, dekoltu czy strefę pod oczami, gdzie pojawiają się łatwo zmarszczki, opuchnięcia i cienie.

Przeciwskazania

Zabieg mezoterapii jest mało inwazyjnym zabiegiem, ale trzeba wiedzieć, że jednak nie każdy może go wykonać. Przeciwwskazaniem jest cukrzyca, infekcje skóry, alergię na preparaty używane przy mezoterapii. Nie można korzystać z jej możliwości osoba, która jest w trakcie ciąży lub karmi piersią, ma skórę naczyniową, tendencję do powstawania zwłóknień oraz różne choroby nowotworowe.

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia jest zabiegiem, który pomaga zwalczyć wiele problemów skórnych, takich jak zmiany trądzikowe, blizny, bardzo sucha skóra, cellulit, rozstępy, wypadanie włosów, przebarwienia.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii

Kiedy jesteśmy już po zabiegu, ważne jest to jak, my dbamy o skórę w domu. Należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym, aby nie powstały przebarwienia.

Mezoterapia w domu?

Choć w sklepach znajdziemy dużo akcesoriów do domowych zabiegów mezoterapii są one one mocno lansowane przez celebrytki i influencerki w intenecie, należy pamiętać, że samodzielne wykonywanie zabiegu wiążącego się z przerwaniem ciągłości skóry, a takim jest mezoterapia igłowa, jest bardzo ryzykowne.