Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Jak wygląda oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Oczyszczanie twarzy to zabieg, który w gabinetach kosmetycznych cieszy się największą popularnością. Korzystają z niego już nastolatki, przydaje się także dojrzałym paniom. Jak przebiega zabieg oczyszczania twarzy u kosmetyczki i jaką jego formę wybrać?

Nawet te z nas, które nie są miłośniczkami medycyny estetycznej czy inwazyjnych zabiegów upiększających, chcą mieć gładką, zdrową i pozbawioną zanieczyszczeń skórę. A najlepszą drogą do tego jest – oprócz regularnej domowej pielęgnacji – właśnie skorzystanie z zabiegu oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Na pierwszy taki zabieg może umówić się już nastolatka – to właśnie w okresie dojrzewania, gdy zaczyna się burza hormonów, często pojawiają się takie problemy jak rozszerzone pory, zaskórniki, wypryski czy trądzik. Z większością z nich kosmetyczka pomoże się uporać. Uwaga: zaawansowany trądzik z licznymi ropnymi wypryskami to sprawa dla dermatologa – zaczynamy od leczenia, dopiero później można korzystać z zabiegów kosmetycznych.

Jakie zabiegi oczyszczania twarzy znajdziemy w gabinetach kosmetycznych?

Manualne oczyszczanie twarzy

To klasyczna metoda. Choć obecnie wypierana jest przez inne, dobrze wykonane oczyszczanie manualne jest bardzo skuteczne. Na czym ono polega? Pierwszy etap to demakijaż i peeling, a następnie ogrzanie twarzy parą, by otworzyć pory. Często kosmetyczka używa naparu ziołowego o działaniu wspomagającym oczyszczanie. Następnie kosmetyczka dłońmi w sterylnych rękawiczkach usuwa z otwartych porów zalegające serum. Ważne, by robić to umiejętnie – nieprofesjonalne „wyciskanie” tylko wpycha zanieczyszczenia głębiej. Kosmetyczka używa też specjalnego dłutka z metalu, którym otwiera szczególnie zatkane pory. Po zabiegu bardzo ważne jest, by nałożyć łagodzącą maseczkę oraz produkt o działaniu antybakteryjnym. Należy liczyć się z tym, że skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona, jednak po dobrze wykonanym oczyszczaniu nie powinny pozostać rany na twarzy! Manualne oczyszczanie skóry jest szczególnie zalecane przy cerze tłustej, także u nastolatków.

Peeling kawitacyjny

Jest to nowoczesna metoda łagodnego, ale bardzo skutecznego oczyszczania twarzy. Kawitacja to zabieg wykonywany przy użyciu głowicy emitującej ultradźwięki. Podczas zabiegu kosmetyczka obficie zwilża twarz wodą lub hydrolatem. Pod wpływem ultradźwięków cząsteczki płynu pękają na powierzchni skóry, a emitowana energia ściera martwy naskórek i otwiera zaczopowane pory. Peeling kawitacyjny znakomicie oczyszcza cerę z drobnych niedoskonałości, usuwa martwy naskórek i odświeża ją. Jeśli jednak mamy problem z głębokimi zaskórnikami czy wypryskami, po peelingu konieczne może być punktowe oczyszczanie manualne.

Mikrodermabrazja

To kolejny zabieg profesjonalny, który znakomicie i nieinwazyjnie oczyszcza skórę. To forma peelingu mechanicznego, w którym używa się kryształków korundowych – mocno ścierają one martwy naskórek. Dzięki temu mikrodermabrazja nie tylko oczyszcza skórę, ale też – po serii kilku zabiegów – pozwala spłycić drobne zmarszczki, a także pozbyć się przebarwień. Cera po zabiegu może być zaczerwieniona, jednak już na drugi dzień będzie wyraźnie gładsza, świeża i pełna blasku.

Mikrodermabrazja dobrze sprawdza się przy różnych typach cery, z wyjątkiem cery naczynkowej, dla której jest zabiegiem zbyt silnym. Mikrodermabrazja może być wykonywana jako osobny zabieg, ale też znakomicie przygotowuje cerę do dalszej pielęgnacji na przykład z użyciem skoncentrowanego serum lub maski.