Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Jakie zabiegi na twarz dla 50 latki?

Wybór zabiegów dla 50-latki

Każda kobieta chce jak najdłużej wyglądać młodo. Niestety, z wiekiem skóra traci elastyczność i jędrność, przez co pojawia się coraz więcej zmarszczek, przebarwień i innych niedoskonałości. Można jednak poprawić jej wygląd. Oto lista kilku zabiegów, które w subtelny i mało inwazyjny sposób pomogą Ci poprawić kondycję skóry twarzy.
W gabinetach kosmetycznych znajdziemy bardzo szeroką ofertę zabiegów dla dojrzałych pań. Z czego warto skorzystać, by zniwelować oznaki starzenia?

Mezoterapia

Jest to zabieg niechirurgiczny, polegający na dostarczeniu skórze składników regenerujących, odżywczych oraz kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra staje się wygładzona i bez przebarwień. Mezoterapię stosuje się w takich miejscach jak np. twarz, dekolt czy szyja - wszędzie tam, gdzie skóra utraciła jędrność. Mezoterapia występuje w wersji igłowej i bezigłowej, podczas której nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, co oznacza, że jest to metoda mniej inwazyjna.

Cosmelan

Zabieg ten jest całkowicie nieinwazyjny, polega on na miejscowym wybielaniu skóry. Gwarantuje nie tylko skuteczne pozbycie się przebarwień oraz wyrównanie kolorytu twarzy, ale przywraca jej też gładkość. Jest on bardzo skuteczny i całkowicie bezpieczny, a jego efekty są bardzo naturalne. Warto pamiętać, że często to nie zmarszczki, a właśnie przebarwienia i szara, pozbawiona blasku cera najmocniej dodają nam lat.

Radiesse

Dość popularna kuracja zapewniająca wypełnienie zmarszczek, ale też modelowanie konturu twarzy. W skład używanego do niej preparatu wchodzą związki m.in. hydroksyapatytu wapnia, które naturalnie występują w ludzkiej tkance kostnej, przez co nie trzeba obawiać się żadnych powikłań, a efekt jest natychmiastowy i potrafi trzymać się nawet do 18 miesięcy.

Mikrodermabrazja wodna

Hydrabrazja jest zabiegiem łagodniejszym niż standardowa mikrodermabrazja, polegającym na mechanicznym złuszczeniu naskórka. Skutecznie oczyszcza i pielęgnuje skórę. Dużym plusem kuracji jest to, że jest ona całkowicie bezpieczna nawet dla najwrażliwszych typów skóry.

Peeling chemiczny

Stosuje się go m.in. do usuwania przebarwień oraz drobnych blizn, powstałych przez uszkodzenie skóry twarzy, szyi czy dłoni. Zabieg jest nieinwazyjny, a do jego wykonania używa się kwasów, które złuszczają obumarły naskórek. Pobudza on również produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Peeling chemiczny można jednak wykonywać tylko od jesieni do wiosny – bardzo ważne jest, by skóry po zabiegu nie wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Terapia laserem frakcyjnym

Jest to zabieg, do którego wykonania używa się lasera emitującego energię o odpowiednio dostosowanej długości fal elektromagnetycznych. Dawka energii dopasowana jest tak, by fotoakceptory zawarte w ludzkiej tkance, mogły je wchłonąć. Powoduje to tworzenie się mikrouszkodzeń, które zmuszają skórę do szybszej regeneracji. Zabieg ten nie jest przyjemny, ale pozwala na skuteczne pozbycie się blizn, zmarszczek, a nawet głębokich rozstępów.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

To bardzo modny zabieg, nazywany często wampirzym liftingiem. Jest to zabieg polegający na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta, a następnie poddaniu ich wirowaniu. Dzięki temu oddziela się erytrocyty i leukocyty od osocza, które zawiera płytki krwi. Po wykonaniu wcześniej wymienionych czynności lekarz wstrzykuje uzyskane osocze w skórę pacjenta. Efektami takiego zabiegu są m.in. poprawa ukrwienia skóry, wygładzenie i poprawa jej napięcia, a także ujednolicenie kolorytu.

Dzięki tym kilku zabiegom będziesz mogła cieszyć się zdrową i młodo wyglądającą cerą przez długie lata.