Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem zwykle wybieranym przez kobiety z dojrzałą skórą, które chcą poprawić jej wygląd przy użyciu nieinwazyjnego sposobu. Jest to bardzo popularna terapia nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Co warto wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi? Jakie daje efekty i kiedy je widać? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Mezoterapia igłowa - co to jest?

Jest to nieinwazyjny i niechirurgiczny zabieg, zaliczany do medycyny estetycznej. Polega on na dostarczaniu za pomocą mikroskopijnej igły składników odżywczych takich jak np. witaminy A, C i E, regenerujących, kwas hialuronowy, a czasem także osocze bogatopłytkowe w obszar skóry właściwej. Dzięki takiemu sposobowi ich podania, skóra szybciej przyswaja podane substancje, a co za tym idzie, staje się gładsza, wygląda zdrowiej i promienniej. Zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego przed jego wykonaniem podaje się pacjentowi znieczulenie miejscowe przy użyciu specjalnego kremu. Zwykle stosuje się ją na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Dużym plusem tego zabiegu jest to, że można się mu poddać również latem, bez obaw o jakiekolwiek efekty uboczne związane z narażeniem na promieniowanie słoneczne.

Czy możliwe są jakieś efekty uboczne?

Jest to zabieg wykonywany za pomocą mikroigły, więc możliwe jest wystąpienie małych krwiaków czy zaczerwienienia, ale jest to zabieg bezpieczny, który nie wywołuje większych efektów ubocznych. Warto jednak udać się do salonu, gdzie zabieg ten wykonuje lekarz i który ma bardzo dobre opinie. Zmniejszamy dzięki temu ryzyko, iż zabieg zostanie źle wykonany.

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa i po jakim czasie?

Dzięki temu zabiegowi możemy skutecznie spłycić zmarszczki pojawiające się na twarzy, poprawić jędrność i elastyczność skóry, a także dogłębnie ją odżywić i nawilżyć. Twarz przez to wygląda młodziej i zdrowiej. Wygładza on również zmiany potrądzikowe oraz niweluje tzw. worki pod oczami. Mezoterapię igłową można też stosować na ciele na przykład w walce z rozstępami czy cellulitem. Sama mezoterapia nie zawsze gwarantuje ich usunięcie, ale jest dobrym wspomaganiem do innych terapii, gdyż dostarcza skórze wielu niezbędnych witamin, które bardzo szybko są wchłaniane przez organizm. Pobudza też produkcję kolagenu i elastyny co dodatkowo ułatwia skórze gojenie blizn oraz rozstępów.

Drobne efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale dla lepszej ich widoczności należy kilkakrotnie go powtórzyć. W przypadku skóry twarzy jest to zwykle seria składająca się z 3 do 6 zabiegów, wykonywanych co 1 do 2 tygodni. Jeśli chodzi o walkę z rozstępami, zabieg trzeba powtarzać częściej, bo co 10 do 12 dni i może wymagać większej liczby zabiegów.

Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania

Jak przy każdym zabiegu i tu istnieją przeciwwskazania, a należą do nich między innymi:
• alergia na którykolwiek ze składników używanych w mieszankach aplikowanych podczas zabiegu,
• ciąża i laktacja,
• wszelkie choroby nowotworowe,
• stosowanie leków rozrzedzających krew,
• choroby skóry, np. stany zapalne oraz infekcje