Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Masaż Kobido – liftingujący masaż twarzy 

​Masaż Kobido jest bardzo często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż to manualny i bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry twarzy. Dzięki niemu skóra staje się znacznie mocniejsza. Możemy ją także intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym, które zawarte są w kosmetykach użytych do masażu.

Korzenie japońskiego masażu sięgają, aż XV wieku. Masaż powstał na bazie chińskiego masażu AnMa. An oznacza naciskać, natomiast Ma pocierać Ma. Założeniem masażu AnMa jest uznanie piękna jako stanu doskonałej równowagi. Szczególnie pomiędzy zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Masaż kobido, co to jest?

Masaż twarzy Kobido to Japońska technika masażu twarzy i karku. Stanowi doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Jego celem jest głównie usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Poprzez swoją złożoność, jak i intensywność technik. Kobido masaż działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. Dodatkowo uaktywnia nerwy, a tym samym zwiększa przepływ Qi, czyli energii na twarzy. Prowadzi to szczególnie do naturalnego efektu liftingu.

Zdecydowanie jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną alternatywą dla wszystkich. Szczególnie dla tych, którzy boją się igieł, nie mogą, bądź nie chcą poddać się liftingowi twarzy. Masaż Kobido jest niezwykle relaksujący i odprężający.  Główny ich obszar to mięśnie naramienne, dekolt, szyja, grzbiet, głowy oraz twarzy. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu jego pogłębienia oraz utrzymania sugerowane jest powtórzenie masażu raz w tygodniu.

Masaż Kobido to bardzo głęboki masaż, który wykonywany jest na powierzchni skóry. Wywodzi się z tradycyjnych założeń medycznych. Wykonywane ruchy mają zrelaksować i odprężyć masowaną osobę. W przypadku szybkich, zdecydowanych i głębokich ruchów, mają pobudzić skórę. Głownie produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Po masażu Kobido można poczuć się odprężonym i uwolnionym ze skóry toksyn. Pobudza pracę nerwów, skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting.

Liftingujacy masaż twarzy, czy warto go stosować?

Masaż Kobido to powszechnie określany, niechirurgiczny lifting twarzy. Regularnie wykonywany może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia. Efekt ten jest niezwykle powszechny i chętnie wykorzystywany. Dzięki masażom twarzy Kobido możliwe jest:

• Zniwelowanie napięcia mięśniowego i jednocześnie zniwelowanie zmarszczek mimicznych,

• zmniejszenie oznak starzenia się skóry na twarzy,

• odzyskanie młodszego wyglądu twarzy,

• pobudzenie metabolizmu komórkowego, dlatego regeneracja twarzy przebiega dużo szybciej.

Składa się z około tysiąca ruchów, subtelnych, szybkich, intensywnych zapewniając widoczną oraz długotrwałą poprawę wyglądu. Jak wiadomo kondycja skóry twarzy, szyi i dekoltu jest bardzo ważna. Masaż liftingujący twarz to ten profilaktyczny proces starzenia się skóry. W wyniku masażu Kobido następuje wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy i wzmaga się produkcja kolagenu.