Najnowsze artykuły

Przeciwskazania do masażu, jak bardzo...

​Dotyk jest jedną z najstarszych i najbardziej uniwersalnych kuracji, jaką zna świat. Szczególnie odpręża i wpływa pozytywnie również na psychikę...

Czytaj Więcej
Olejek rycynowy
19 listopada 2021
Zaskórniki i wągry
15 listopada 2021

Olejek rycynowy

​Piękne, mocne i lśniące włosy, brwi i paznokcie to marzenie? Taki efekt można osiągnąć, nie wydając zbyt dużo pieniędzy. Wystarczy wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej olej rycynowy na rzęsy, który wzmacnia, regeneruje i nabłyszcza. Olej rycynowy to żadna nowość, w taki sposób dbały o nie babcie i prababcie. Posiada wiele czynników, które sprawią, że włosy będą jak nowe.

Jak stosować olejek rycynowy na włosy?

Pozyskiwany z nasion rącznika pospolitego olej rycynowy na włosy jest źródłem wielu substancji o działaniu odżywczym. Kwasu rycynowego, nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-6-9, białka, oraz witaminy E. Składniki aktywne oleju rycynowego w szczególny sposób dbają o włosy. Zapewniają im gruntowną regenerację, wzmacniają i zwiększają ich elastyczność. Przede wszystkim stają się silne i nabłyszczają, sprawiają, że są miękkie i jedwabiste. Oprócz poprawy ogólnego wyglądu olejek rycynowy na włosy rozwiązuje wiele problemów związanych i ze skórą głowy.

Regularne stosowanie olejku rycynowego na rzęsy sprawi, że będą one bardziej lśniące. Dodatkowo także dłuższe i mocniejsze. Naturalna substancja o pochodzeniu roślinnym odżywi osłabione malowaniem, henną czy przedłużaniem rzęsy. Dzięki olejkowi rycynowemu na rzęsy zaczynają szybciej rosnąć oraz stają się grubsze.

Olejek rycynowy na rzęsy zapobiega także wypadaniu. Hamuje ich kruszenie, nadaje blask i przyciemnia ich kolor. Niedrogi produkt daje bardzo podobne efekty do tych, które uzyskuje się za pomocą drogich odżywek. Pierwsze efekty regularnego stosowania olejku rycynowego zauważy się już po siedmiu dniach. Najlepsze jednak efekty uzyskamy po miesiącu stosowania. Utrwalenie osiągnie się po prawie trzech miesiącach.

Obecnie grube i gęste brwi są zdecydowanie na czasie. Wiele kobiet dąży więc do takiego efektu, aby rzęsy były grubsze. Utrzymanie brwi w dobrej kondycji nie jest jednak łatwe. Przysparzają wiele trudu, zwłaszcza że brwi były kiedyś mocno depilowane. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów odnowienia brwi jest olejowanie brwi. Olejek rycynowy na brwi również jest skuteczny i pomocny.

Olejek rycynowy na rzęsy efekty uboczne

Olej rycynowy na rzęsy można stosować w dwojaki sposób: zewnętrznie i wewnętrznie. Stosowany zewnętrznie może powodować alergie. Osoby o zwiększonej wrażliwości czy też ze skłonnościami do reakcji uczuleniowych powinny zachować szczególną ostrożność. Przeciwwskazaniem do stosowania oleju rycynowego w formie np. okładów jest również miesiączka.

Stosowany doustnie nie powinien być przyjmowany w czasie ciąży. Olej rycynowy efektem może być różnych powikłań. W skrajnych przypadkach nawet poronieniem. Podobnie nie jest wskazane przyjmowanie oleju rycynowego doustnie przez kobiety karmiące piersią. Część substancji może przenikać do mleka, a nie został zbadany wpływ oleju na niemowlęta. Przed podaniem oleju rycynowego doustnie należy skonsultować się każdorazowo z lekarzem.